Kripto Para Uzmanları 2023 Yılı Bitcoin Tahminlerini Paylaştı

Kripto Para Uzmanları 2023 Yılı Bitcoin Tahminlerini PaylaştıKripto para uzmanları 2023 yılı Bitcoin tahminlerini paylaştı. Bazı uzmanlar BTC fiyatının 500.000 dolar olabileceğini öngörürken, bazıları bir çöküş bekliyor.

En popüler kripto para kuşkusuz BTC. Birçok farklı borsada listelenen BTC’nin fiyatı da haliyle merak ediliyor. Kripto para uzmanları 2023 yılı Bitcoin tahminlerini paylaştı.

Bazı uzmanlar, Bitcoin’in 2023 yılının başlarında 100.000 doları geçebileceğini öngörürken, diğerleri Bitcoin’in 2023 sonunda 500.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Ancak, bazı uzmanlar da Bitcoin’in fiyatında ciddi bir düşüş olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bu uzmanlara göre, Bitcoin’in volatilitesi nedeniyle düşüşler yaşanabilir.

Chamath Palihapitiya 1 Milyon Doların Üzerinde Bir Tahmin Yaptı

BTC fiyatıyla ilgili yükseliş iddiasında bulunan birçok uzman bulunuyor. En yüksek tahmin ise Chamath Palihapitiya’dan geldi. Palihapitiya, Bitcoin’in 2023 yılının sonunda 1 milyon doları aşacağını iddia ediyor.

Palihapitiya’ya benzer düşünen birçok analist bulunuyor. Wences Casares, Max Keiser ve daha birçok isim 2023 yılının BTC için iyi bir yıl olacağına inanıyor. Yükseliş tahminlerinin büyük bir çoğunluğu 500.000 dolar üzerinde.

BTC’nin dibe vuracağını düşünen analistler de bulunuyor. Nouriel Roubini bu analistlerin en popüleri. New York Üniversitesi ekonomistlerinden Roubini, BTC’nin değerinin 0 olacağına inanıyor ve 2023 yılının BTC için dibe vuruş olacağını belirtiyor. Peter Schiff ve Paul Krugman da BTC’nin değerinin 2023 yılında 0’a ineceğini düşünüyor.

Dikkatli Olmak Gerekiyor

BTC fiyatıyla ilgili farklı görüşler her zaman ortaya çıkıyor. Öte yandan kripto paraların birçok sorunla uğraştığı da biliniyor. Bunlar ışığında Bitcoin fiyat tahminleri hala oldukça çeşitli ve kesin bir tahmin yapmak zor. Kripto para piyasası hala genç ve dinamik bir piyasa olduğundan, yatırım yapmadan önce iyi bir araştırma yapmak ve piyasa koşullarını dikkatle izlemek önemli.

Bunların yanı sıra BTC satın alabileceğiniz yerleri de iyi araştırmak gerekiyor. Kişisel cüzdanlarda yaşanan sorunlar, borsaların sürekli birtakım problemlerle karşılaşması ve daha niceleri yatırımcıları bir hayli zorluyor. Önümüzdeki dönemlerin de kripto para yatırımcıları için zorlu geçmesi bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Yap