BTC Türk

btcturk bitcoin al sat sitersiTürkiye’nin ilk Bitcoin borsası unvanına sahip olan BTC Türk, 2013 yılının başlarında hizmet vermeye başladı. Yasal bir şekilde faaliyetlerine devam eden şirket belli dönemler Türkiye’deki anormal uygulamalardan da nasibini aldı. Yeniliklerin ülkemizde engellenmesine alışık olan bir ekip tarafından yönetilen BTC Türk bu engelleri de aştı. Şu an en eski Türkçe Bitcoin alım satım sitesi olarak hizmetlerine devam ediyor.

Yalnızca Bitcoin satın alıp satabildiğiniz BTC Türk hakkında aradığınız tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Sistemin nasıl işlediğini ve şirketin gerçekten güvenilir olup olmadığını merak edenleri yazımızın devamına alalım. Şirket güvenilirliğinin yanısıra Bitcoin alabilmek için BTC Türk hesap açma ve daha sonrasında Bitcoin alma ve satma adımlarına değineceğiz.

Güvenilirlik

BTC Türk, 2013 yılında hizmete girdi. Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’deki yatırımcılara ve daha birçok kişiye Bitcoin hizmeti sunuyorlar. Şirket ulusal basında da reklamları bulunan son derece güvenilir bir yapıda.

BTC Türk’ün güvenilir olduğunu belli eden bir başka unsur da şirketin sorun yaşadığı dönemde bile bakiyeleri eksiksiz bir şekilde ödemesidir. Şirketin, Türkiye’deki anormal uygulamalardan nasibini aldığı ve banka hesaplarının kapatıldığını geçmiş dönemde gördük. Şirket, bu süreçte bile sitede parası kalanların parasını ödedi ve herkesin güvenini kazandı. Daha sonra bu sorunları aşmayı başaran sitede herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Türkiye’de hizmet veren çoğu Bitcoin borsası üyelik formunda insanları zorlamıyor. BTC Türk ise diğer Bitcoin borsalarına nazaran üyelik sistemini biraz daha kapsamlı hale getirmiş durumda.

BTC Türk’e giriş yaptığınızda sağ köşede ücretsiz bir hesap açın bağlantısını göreceksiniz. Burada ad, soyad, e-posta, şifreyi girmenizin ardından e-posta adresinize bir mail gönderilecek. Bu aktivasyon linkine tıklamanızın ardından BTC Türk üyesi olarak Bitcoin satın alabilecek veya Bitcoin satabileceksiniz.

Bitcoin Satın Alma

Bitcoin satın almak için siteye üye olduktan sonra işiniz çok daha kolay. Son derece basit bir şekilde nasıl Bitcoin alabileceğiniz açıklanmış. Birçok siteden farklı olarak Banka Havalesi yanında Papara cüzdan da ödeme yöntemleri arasında.

BTC Türk’ten Bitcoin almak için haliyle siteye para yatırmanız gerekiyor. Bunun için sitede Banka hesap numaraları bulunuyor. Buradan siteye para yatırmanızın ardından para 24 saat içinde birtakım incelemelerin ardından hesabınıza geçiyor. Daha sonrasında bu para ile Bitcoin satın alabiliyorsunuz. Minimum yatırım miktarı 1.000 TL olarak belirlenmiş. 1.000 TL’den da az bir miktar siteye yatırırsanız bu transferiniz iade ediliyor.

Bitcoin Satma

Site aynı zamanda bir Bitcoin cüzdan. Bu da sitede Bitcoinlerinizi saklayabileceğiniz ve dilediğiniz zaman TL’ye dönüştürebileceğiniz anlamına geliyor.

Örneğin; sitedeki bakiyenizde tam 1 BTC var ve güncel kur sizi tatmin etti. Artık bu BTC’yi banka hesabınızda TL olarak görmek istiyorsunuz. Bu durumda 1 BTC’yi Türk Lirası’na dönüştürüyor ve bu miktarı Banka Havalesi veya Papara cüzdan ile hesabınıza çekiyorsunuz. Yaklaşık 3.5 TL civarında bir banka kesintisi oluyor. Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Bu şekilde Bitcoinleri BTC Türk’e satabilir ve bunun Türk Lirası karşılığını hesabınıza çekebilirsiniz. Hafta içi 15.00’a kadar verdiğiniz çekimler aynı gün hesabınıza geçiyor. 15.00’dan sonraki çekimleriniz ise bir sonraki güne sarkıyor.

Yorum Yap