Gobaba

gobaba bitcoin borsası2018 yılının son döneminde hizmet vermeye başlayan Gobaba, Türkiye’deki onlarca Bitcoin borsasında biri oldu. İmza attığı anlaşmalarla popüler olması beklenen Gobaba’nın verdiği hizmetlere bu yazımızda göz atacağız.

Türkiye’de her geçen gün yeni bir kripto para borsası açılıyor. Dolayısıyla bu kripto para borsalarının hangisinin güvenilir olduğu veya hangisinin sorunlu olduğu anlaşılamıyor. Gobaba’nın nasıl bir hizmet verdiğini merak eden kişiler için araştırmamıza güvenilirlikle başlıyoruz. İlk en büyük avantajları olarak bir çok kripto para birimi ile işlem yapmadıklarını ve Bitcoin’le sınırlı kalmadıklarını söylemek mümkün. Bu kripto paralar arasında Ethereum, Litecoin ve Monero gibi bilinen altcoinlerle birlikte daha az bilinen kripto para birimleri de yer alıyor.

Güvenilirlik

Gobaba, 2018 yılının son döneminde kuruldu. Haliyle o dönem birçok kripto para borsası hizmet vermeye başlamıştı. Gobaba’nın diğerlerinden farkı ise İngiltere merkezli olması. Türkiye odaklı çalışmaları dışında Türkiye ile herhangi bir alakaları bulunmuyor.

Gobaba Limited’in bir ürünü olan sitenin İngiltere ve Kanada’da ofisleri bulunuyor. Bununla birlikte Türkiye’de popüler olmak adına geçtiğimiz haftalarda Bursaspor ile bir anlaşma imzaladılar. Bu anlaşma ile Bursaspor’un iç saha maçlarında Gobaba reklamları yer almaya başladı. Bu da bir bakıma sitenin güvenilir olduğunu kanıtladı. Ancak yine de beklemekte fayda olduğu görüşündeyiz.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Bitcoin borsalarının genel olarak kişisel bilgiler veya adres bilgileri ile kullanıcılarını yormadığını görüyoruz. Gobaba üyelik formu da kripto para yatırımcılarını pek zorlamayan şekilde tasarlanmış.

Siteye giriş yaptığınız anda ana sayfada şimdi kaydol şeklinde bir bölüm göreceksiniz. Burada şifre, ad, soyad ve e-mail adresi sizlerden isteniyor. Promosyon kodunuz varsa bu kodu girerek de siteye üye olabiliyorsunuz. Diğer yandan hesabınıza giriş yaptıktan sonra kullanım koşulları gereğince belge göndermek durumundasınız. Belgeleri gönderdikten sonra da sitede işlem yapabilir ve Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Satın Alma

Bitcoin satın almak için Gobaba’ya üye olan biri kısa sürede bu işlemi gerçekleştirecek. Sitenin üyelik formunu eksiksiz doldurmanızın ardından kısa sürede satın alma işlemine geçiş yapabilirsiniz.

Bitcoin satın almak için ilk olarak siteye para yatırmanız gerekiyor. Banka Havalesi, Kredi Kartı ve Papara yöntemleriyle siteye yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemler için belirlenen alt limit ise 10 TL. Yatırım yaptıktan sonra TL olarak para hesabınıza geçiyor. Daha sonrasında Bitcoin satın al diyerek bu TL karşılığı Bitcoin’i satın alabiliyorsunuz. Bütün bu işlemler ortalama 15 dakika içinde sonuçlanıyor.

Bitcoin Satma

Sitedeki Bitcoin’i satmak da aslında oldukça kolay. İlk yaptığınız işlemin tam tersini yaparak sitedeki bakiyenizi TL’ye çevirebiliyor ve bu şekilde işlem yapıyorsunuz.

Örneğin; sitede 1 BTC’niz var ve bunu satıp paranızı kişisel hesabınıza çekmek istediniz. Bu durumda Bitcoin sat butonuna tıklıyorsunuz. Anında hesaptaki BTC’leriniz TL’ye dönüşüyor. Bu TL’leri de Banka Havalesi, Papara gibi yöntemlerle kişisel hesabınıza çekebiliyorsunuz. Para çekme işlemleri ortalama 1 saat içinde sonuçlanıyor. Mesai saatleri dışında verilen çekim talepleri ise bir sonraki güne sarkıyor. Kısacası; Gobaba’nın diğer kripto para borsalarından herhangi bir farkı bulunmuyor.

Yorum Yap