Bitstamp

bitstamp kripto para cüzdanı2011 yılında kurulan Bitstamp, İngiltere merkezli bir Bitcoin borsası. Sitenin bu sebeple Türkiye odaklı çalıştığını söyleyemeyeceğiz. Diğer yandan sitenin diğer Bitcoin borsalarından da bir farkı bulunmuyor. Sitede Bitcoin’den Ethereum’a, Ethereum’dan Ripple birçok kripto paranın sahibi olabiliyorsunuz. Tüm popüler kripto paralar arasında hızlı bir şekilde alım satım imkanı sunan site oldukça ilgi çekiyor.

Bitstamp’ın İngiltere merkezli bir site olması Bitcoin alacak kişileri ister istemez bir şüpheye düşürüyor. Bu yüzden sitenin güvenilirliğini ve diğer önemli konularının araştırmasını sizler için yaptık. Siteye nasıl yatırım yapabileceğinizden sitenin güvenilir olup olmadığına kadar merak edilen tüm soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Güvenilirlik

Özellikle İngilizcesi çok iyi olmayan kripto para tutkunları için Türkiye odaklı çalışmayan bir Bitcoin borsasından alışveriş yapmak sorun teşkil ediyor. Akıllarda hep sorun yaşar mıyım, sorun yaşarsam karşımda muhatap bulabilir miyim gibi sorular oluyor. Bitstamp ise bu noktada herkese güven vermiş durumda. Londra merkezli site, Bitstamp Limited’in ürünü olarak hizmetlerine devam ediyor. Şirketin İngiltere yasalarına karşı sorumlu bir şekilde hizmet verdiği de sitede belirtilmiş.

Genel olarak şirket bilgilerini şeffaf bir şekilde paylaşmaktan çekinmeyen sitelerin güven verdiği biliniyor. Geçen 6 yıllık süre zarfından Bitstamp’ta sorun yaşayan bir kullanıcının olmaması da sitenin işini iyi yaptığını kanıtlıyor. Sorunsuz bir şekilde siteden alışveriş yapabileceğinizi tahmin ediyoruz.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Sitede hesap açma işlemi son derece kısa sürüyor. Ancak siteye üye olduktan sonra birtakım bilgileri daha girmeniz gerekiyor.

İlk önce siteye üye olurken e-mail adresiniz, ad, soyad gibi bilgileri veriyorsunuz. Saniyeler içinde üye olurken girdiğiniz e-mail adresine kullanıcı adınız ve şifreniz gönderiliyor. Bu bilgilerle hesabınıza giriş yaptığınızda ilk olarak şifrenizi değiştirmeniz isteniyor. Daha sonrasında ise adres bilgileriniz ve bulunduğunuz ülke gibi bilgiler istenmekte. En son da kimlik belgelerinizi siteye yükleyerek üyelik aşamasını geçiyor ve Bitcoin veya diğer alt coin alışverişine başlıyorsunuz.

Bitcoin Satın Alma

Siteye üyelik aşamasını geçtikten sonra nasıl Bitcoin alabileceğinizi konusunda araştırmalar yapacaksınız. Sitenin mantığı Türkiye’deki Bitcoin borsalarından farksız. Ancak uluslararası bankaları kullanmanız gerekiyor. Hiç banka ile uğraşmadan Kredi Kartı ile de sitedeki hesabınıza para yatırabiliyorsunuz.

Siteye Euro veya Dolar olarak yatırım yapmanızın ardından sitedeki bu bakiye ile Bitcoin alabilirsiniz. Güncel kura göre aldığınız Bitcoinler dışında Ethereum, Ripple, Litecoin gibi alt coinler de Bitstamp alışveriş listesindeki yerlerini almışlar. İşlemler ortalama 1 gün içinde sonuçlanıyor. Siteye para yatırdıktan sonra Bitcoin alım işlemi ise saniyeler sürüyor.

Bitcoin Satma

Bitcoin satın alma ve Bitcoin satma işlemi arasında ciddi bir fark olmadığını görüyoruz. Sitede bulunan Bitcoinlerinizi ilk önce Dolar veya Euro para birimine dönüştürüp sitede tutuyorsunuz. Daha sonrasında Kredi Kartı veya EFT yoluyla paranızı çekebiliyorsunuz.

Örneğin; sitede 100 Ripple’ınız var. Bu Ripple’ı güncel kurdan satıp ortalama 47 Dolar bakiyeniz olacak. Bu 47 Dolar’ı da kendi kişisel hesabınıza çekerek Ripple veya diğer kripto para alışverişinizi sonlandıracaksınız.

Yorum Yap