Koinim

koinim bitcoin al sat sitesiKoinim, hizmet vermeye 2013 yılında başlayan Türkiye merkezli bir Bitcoin ve Litecoin borsasıdır. Bu güvenilir sitede Bitcoin ve Litecoin tedarik edebilir ve bu kripto paraları bahis veya bir başka alanda kullanabilirsiniz. Site popüler kripto para birimi Bitcoin’in yanısıra Litecoin satın alma ve satma imkanı sunması ile rakiplerinden farklılaşmaktadır.

Konu kripto para olduğunda birçok kişi tam olarak sisteme ve bu tip borsalara güven duyamıyor. Bu yüzden de ilk olarak Koinim’in güvenilir olup olmadığına göz atacağız. Daha sonrasında sistemin nasıl uygulandığını ve nasıl Bitcoin tedarik edebileceğinizi inceleyeceğiz. Koinim hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sitede hesap açma, kripto para satın alma ve satma adımlarına değineceğiz.

Güvenilirlik

Bitcoin cüzdan ve Bitcoin borsası olarak faaliyet gösteren Koinim, 2013 yılında hizmete girdi. Türkiye’deki ikinci Bitcoin borsası olarak bilinen Koinim, kendi sitesinde merkezlerini ve adreslerini belirtmiş. İstanbul Beşiktaş’ta kurulan site Koinim Bilişim A.Ş’nin bir ürünü. Kendi adlarına hesap açabilen ve bu bağlamda legal olan sitede Bitcoin alırken herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı tahmin ediyoruz.

Güvenilirlik incelemelerinde kullanıcı yorumlarına da göz attık. Şirket ve sistem hakkında herhangi bir olumsuz yorum bulunmuyor. Bitcoin satın almak isteyenlerin uğrak noktası olan Koinim’den memnun kalacaksınız.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Bitcoin’i Koinim’den tedarik etmek için öncesinde sitede hesap açmanız gerekiyor. Daha sonrasında Bitcoin satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Siteye bağlandığınız anda sağ bölümde üyelik formu otomatik olarak açılacak.

Birçok sitenin üyelik formu insanları yoruyor ve birçok bilgi isteniyor. Koinim ve çoğu Bitcoin borsası bu şekilde insanları yormuyor. Koinim’e üye olmak için e-posta adresinizi girmeniz ve site için bir şifre belirlemeniz yeterli. Daha sonrasında gönderilen aktivasyon koduna tıklayarak sitedeki işlemlerinize başlayabiliyorsunuz.

Bitcoin Satın Alma

Koinim’i bir cüzdan mantığında düşünebilirsiniz. Daha öncesinde Ecopayz ve benzeri yöntemler kullandıysanız siteye alışmanız çok da zor olmayacak.

Bitcoin satın almak için sitedeki hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Örneğin 1.000 TL yatırım yaptınız. Bu durumda Bitcoin satın almış olmuyor sadece siteye Bitcoin almak için para yatırmış oluyorsunuz. Bu 1.000 TL ile daha sonra dilediğiniz kadar Bitcoin veya Litecoin alabilirsiniz. Toplam kaç TL değerinde Bitcoin almak istediğinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ne kadar Bitcoin sahibi olabileceğinizi hesaplıyor. Bu şekilde sitedeki Bitcoin Al/Sat kısmından Bitcoin satın alma işlemini dakikalar içinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bitcoin Satma

Bitcoin satma işlemi de aynı mantık üzerine kurulu. Örneğin; sitede 3 BTC bakiyeniz var. Bu miktarı kişisel hesabınıza çekmeden önce TL’ye dönüştürmeniz gerekiyor. Bunun için Bitcoin Al/Sat bağlantısına tıklıyorsunuz. Daha sonrasında TL’ye dönüştürmek istediğini Bitcoin miktarını giriyorsunuz ve sistem otomatik olarak bu meblağı Türk Lirası’na dönüştürüyor.

Yukarıda belirttiğimiz işlemi yapmanızın ardından aynı Bitcoin satın alırken yaptığınız gibi Koinim hesabınızda Türki Lirası bulunuyor. Bunu da Banka Havalesi ile kişisel hesabınıza çekebiliyorsunuz. İşlemlerin çok kısa sürmesi ve son derece kullanışlı olması Koinim’in Türkiye’deki Bitcoin borsaları arasında ön plana çıkmasını sağlıyor.

Yorum Yap