Koineks

koineks kripto para cüzdanı1 Ekim 2017’de kurulan Koineks, ilk ayda komisyonlar almaması sayesinde Bitcoin borsaları arasında ön plana çıkmıştı. İş modeli komisyonlar üzerine kurulu olan site bir süre sonra tabi ki komisyon almaya da başladı. Bitcoin dışında birkaç alt coini de satın alabileceğiniz Koineks hakkında gerekli bilgileri yazımızın devamına bulabilirsiniz.

Bitcoin’in, daha doğrusu kripto paraların gelişimiyle Koineks gibi siteler de arttı. Türkiye’de rekabetin arttığı sektörlerden biri haline gelen Bitcoin borsasının son örneklerinden biri olan Koineks hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Siteye nasıl para yatırabilirim, nasıl Bitcoin alabilirim, şirket güvenilir mi gibi soruların tüm yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Güvenilirlik

Koineks, Bitcoin borsası olarak hizmet veren bir site. Türkiye’de bu alanda hizmet veren sitelere bakıldığında genel olarak hepsinin güvenilir olduğunu görüyoruz. Koineks de kendi adına hesap açabilen ve merkezi İstanbul Şişli’de bulunan bir şirket. Koineks Teknoloji A.Ş’nin bir ürünü olan sitede sorun yaşamayacaksınız.

Koineks hakkında Bitcoin forumlarında yapılan yorumları da inceledik. Şirket hakkında hiçbir Bitcoin kullanıcısının olumsuz bir yorumu bulunmuyor. Bu da sitenin işini iyi yaptığını ve sitede sorun yaşamayacağınızı gözler önüne seriyor.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Koineks sitesine adım attığınız anda üyelik formu karşınıza çıkıyor. Çoğu Bitcoin borsasında yer alan üyelik formuna benzer bir formu karşınızda bulacaksınız.

Sitenin direkt olarak ana sayfasında yer alan üyelik formunda adınız, soyadınız, e-mail adresiniz, cep telefonu numaranız ve şifreniz isteniyor. Bu şekilde siteye üye oluyorsunuz. Ancak son aşamada e-mail aktivasyonunu size gönderiliyor ve bu linke tıklamanız gerekiyor. Siteye üyelik aşamasınız geçtikten sonra para yatırmak için belgelerinizi onaylatmak zorundasınız. Bu belgeleri de siteye yükledikten sonra satın alma işlemine geçebiliyorsunuz.

Bitcoin Satın Alma

Sitenin üyelik aşamasını geçtikten sonra siteye para yatırmak için önünüzde bir engel kalmıyor. Siteye sadece Banka Havalesi yöntemiyle para yatırabiliyorsunuz.

Sitede Bitcoin satın almak için mesai saatlerinde yatırım yapmanız gerekiyor. Bu şekilde sitedeki Türk Lirası hesabınıza paranızı yatırıyorsunuz. Daha sonra siteden güncel kura göre Bitcoin satın alabilirsiniz. Kısacası; sitede direkt olarak Bitcoin satın alma şansınız bulunmuyor. İlk önce TL cüzdanınıza para atıyor, daha sonrasında bu para ile kripto paralardan birini satın alabiliyorsunuz. Sitede; Bitcoin dışında Dash, Litecoin ve Dogecoin de satın alma şansınız bulunuyor.

Bitcoin Satma

Sitede Bitcoin satma işlemi de Bitcoin satın alma işleminden çok farklı değil. İki aşamadan sattığınız Bitcoinleri kişisel hesabınıza çekebilirsiniz. Burada da sadece Banka Havalesi yöntemi kullanılıyor.

Sitedeki Bitcoinlerinizi ilk önce sitedeki TL cüzdanınıza aktarıyorsunuz. Buradan da dilediğiniz zaman paranızı banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. İşlemlerin genel olarak aynı gün içinde sonuçlandığı belirtilmiş. Kısa sürede banka hesabınızda paranızı görmek için Koineks doğru bir seçim olabilir. Güvenilir ve pratik olan Koineks’te Ethereum, Dogecoin ve birkaç alt coini daha satabilir ve kripto para yatırım dünyasındaki yerinizi alabiliyorsunuz.

Yorum Yap