Bithesap

bithesap bitcoin cüzdanı2017 yılının son döneminde hizmet vermeye başlayan Bithesap, klasik kripto para cüzdanlarından biri. Bununla birlikte sitede yaklaşık 6 aydır herhangi bir yenilik yapılmıyor ve 2018 yılının son döneminden itibaren sosyal medya hesaplarında bir paylaşım görülmüyor. Bu da ister istemez kripto para satın almak isteyenleri tedirgin ediyor.

Bithesap, bir süre sadece Bitcoin satın alma işlemi için kullanılan bir kripto para cüzdanıydı. 2018 Mart ayında Litecoin de siteye eklendi.

Bu yeniliğin devamının geleceği düşünüldü ama sitede işlem gören kripto paralar Bitcoin ve Litecoin ile sınırlı kaldı. İlerleyen günlerin neler getireceğini şimdiden kestirmek ise çok kolay değil.

Güvenilirlik

Türkiye’deki kripto para cüzdanlarının hangilerinin güvenilir olduğunu kestirmek oldukça zor. Özellikle 2018 yılında birçok şirket piyasaya giriş yaptı ve bu şirketlerin bir bölümü yatırımcılara sorunlar çıkardı. Bithesap ise Şişli’de merkezi bulunan ve Zincirlikuyu Vergi Dairesi’ne kayıtlı olduğu belirtilen bir şirket. Bunun dışında sitede geçerli bir bilgi bulunmuyor.

Sitenin Türkiye’de vergisini veren bir şirket olması insanları biraz olsun rahatlatıyor ama bu bilginin ispat edilemiyor olması da sorunları beraberinde getiriyor. Sosyal medya hesaplarından uzunca bir süredir paylaşım yapmamaları da işin doğrusu pek de iyi bir izlenim bırakmıyor.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Bitcoin borsalarının üyelik formun oldukça sade ve sizleri yormayan cinsten oluyor. Bithesap üyelik formunda da farklı bir tablo ile karşılamıyoruz. Sitede hesap oluştur butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan formu doldurarak Bithesap üyesi olabilir ve Bitcoin satın alma işlemini başlatabilirsiniz.

Bithesap’ın üyelik formunda sizlerden istenilen bilgiler; ad, soyad, cep telefonu numarası, e-mail adresi ve şifre. Bu bilgileri eksiksiz giren herkes Bithesap üyesi olabilir ve kripto para sektörüne Bithesap’ta atılım yapabilir.

Bitcoin Satın Alma

Bithesap’ta Bitcoin satın almak için siteye yatırım yapmak durumundasınız. Bu yatırımlarınızı ise Banka Havalesi yöntemiyle yapabiliyorsunuz. Minimum 100 TL alt limit belirlenmiş. Sitenin verdiği hesap numaralarına bu tutarı yatırarak Bitcoin satın alma işleminin ilk adımını atabilirsiniz.

Bitcoin satın alma işleminin ikinci ayağı sitedeki TL’yi BTC’ye dönüştürmek. Bitcoin satın al dediğiniz anda güncel kurdan bu satın alma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Gelişmiş satın alma ile bir hedef kur belirleyip bu şekilde satın alma işlemini de tamamlayabilirsiniz. Hedeflediğiniz kura ulaşıldığında otomatik olarak hesabınız satın alma işlemini gerçekleştirmiş olur.

Bitcoin Satma

Bithesap’ta Bitcoin satma işlemi de aslında Bitcoin satın alma işleminin tersi. Satış sayfasına girip bakiyenizdeki Bitcoin’i TL’ye dönüştürebilir ve daha sonrasında hesabınıza çekim yapabilirsiniz. Her çekimden 5 TL komisyon alınıyor.

Bitcoin satma işleminde alt sınır yok ama hesabınıza minimum 50 TL olarak çekim yapabiliyorsunuz. Çekim işlemlerinin de ortalama 30 dakika içinde sonuçlandığı belirtiliyor. Mesai saatleri dışında bir çekim yaparsanız bu çekiminiz ertesi güne sarkıyor.

Yorum Yap