BitTurk

bitturk kripto para cüzdanıEkim 2017’de hizmet vermeye başlayan BitTurk, Bitcoin borsası olarak faaliyetlerine devam ediyor. Sitenin komisyonlarının olmaması Bitcoin alıcılarının fazlasıyla ilgisini çekti. Bu başarılı siteyi sizler için inceledik. İncelememizin başında henüz Türkiye’deki Bitcoin cüzdanlarının denetlenmediğini ve son kararın sizin olduğunu da belirtmek isteriz.

BitTurk’te komisyonların olmaması en iğli çekici özellik. Ancak alt coin borsasına meraklı olanların da soluğu BitTurk’te aldığını görüyoruz. Monero, Ripple, Ethereum gibi alt coinleri de BitTürk’te satın alabiliyorsunuz. 2017 sonu itibariyle Türkiye’de bu denli alt coin seçeneği sunan bir başka aracı cüzdan bulunmuyor. Sitenin güvenilirliği, Bitcoin satın alma işlemlerini ve daha birçok soruyu merak ediyorsanız sizleri yazımızın devamına alalım.

Uyarı: BitTurk kripto para cüzdanı ile ilgili son zamanlarda çok fazla şikayetler gelmektedir. Bu siteyi kullamadan önce güvenilirliğini iyiyice incelemenizi ve şikayetler geçene kadar kullanmamanızı öneririz.

Güvenilirlik

BitTurk, yasal olarak işlemlerine devam edebiliyor. Sitenin Bittürk Bilişim ve Teknoloji Anonim Şirketi’nin bir ürünü olduğunu görüyoruz. Şirketin kendi adına hesap açması ve işlemlerine sorunsuz bir şekilde devam etmesi olumlu bir işaret olsa da güvenilirliğini site ve aracı kurumlar ile görüşerek test etmek gerekiyor.

Bitcoin borsaları veya Bitcoin cüzdanları için net olarak güvenilirdir demek için kullanıcı yorumlarını detaylı bir şekilde incelemek gerekiyor. BitTurk hakkında olumsuz yorumların olması ve işlemlerin yavaş olması sitenin güvenilir olmadığını net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Bitcoin cüzdanların üyelik formları oldukça sade oluyor. Sizleri kişisel bilgilerle yormuyorlar. Bu sayede dakikalar içinde işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

BitTurk’e giriş yaptığınız anda kayıt formu karşınıza çıkacak. Siteye üye olurken ad, soyad, e-mail adresi ve şifrenizi giriyorsunuz. E-mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıkladıktan sonra siteye üye oluyorsunuz. Ancak direkt olarak para yatırma imkanı verilmiyor. İlk önce siteye adres ve cep telefonu bilginizi giriyorsunuz. Bu şekilde limitiniz 750 TL’ye yükseltiliyor. Daha sonrasında kimlik belgelerinizi de göndererek limit 5.000 TL’ye çıkartabilirsiniz.

Bitcoin Satın Alma

Siteye üye olup belli başlı bilgileri gönderdikten sonra siteye para yatırabilirsiniz. Cüzdanlarım kısmına giriş yapıp oradan TL cüzdanı seçtikten sonra Banka Havalesi veya EFT yoluyla sitedeki TL hesabınıza para atabiliyorsunuz.

Siteye TL olarak para attıktan sonra işlemler son derece kısa sürüyor. Bu parayla Bitcoin, Ethereum, Ripple, Monero, Litecoin gibi kripto paraları satın alabilirsiniz. TL olarak havale yapmak mesai saatleri içerisinde anında sonuçlanıyor. Mesai saatleri sonrasında ise işlemleriniz ertesi güne sarkıyor. Bunun dışında da bir sorun gözümüze çarpmıyor. Siteye para yatırırken açıklama kısmına size verilen kodu girmeniz son derece önemli. Eğer bu kodu girmeyi unutursanız paranız 5 TL masrafla 7 gün içinde iade ediliyor.

Bitcoin Satma

Sitede bulunan Bitcoinleri satmanız da son derece kolay. Sitedeki Bitcoinlerinizi ilk önce güncel kurdan Türk Lirası’na çeviriyorsunuz. Daha sonrasında da Banka Havalesi işlemi devreye giriyor.

Örneğin; 1 BTC’ye sahipsiniz ve bu BTC’niz BitTurk’te bulunuyor. Bunu TL olarak sitede satabilirsiniz Sattığınızda güncel kur olan 69.000 TL hesabınıza geçecek. Bu parayı da kişisel hesabınıza kısa sürede çekebilirsiniz. Genellikle işlemler 1 gün içinde sonuçlanıyor. Bitcoin satın alıp, satarken zorlanmayacağınız bir site arıyorsanız BTCTürk ve alternatif güvenilir adreslere bakmnızı tavsiye ederiz. Kullanıcıların deneyimleri ile ilgili yorumları bekliyoruz.

Yorum Yap