Coiny

coiny bitcoin cüzdanı2018 yılının hemen başında hizmet vermeye başlayan Coiny, yenilikçi bir tarz ile piyasaya giriş yapmaya çalıştı. Tasarımı ilgi çekici olan ve kullanışlı bir site ile kripto para yatırımcılarını konuk eden Coiny’nin genel özelliklerini sizler için araştırdık.

Coiny.io adresi üzerinden hizmet vermeye devam eden sitede Bitcoin ile birlikte birkaç kripto para daha yer alıyor. Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kripto paraları da siteden satın alabilirsiniz.

Coiny’nin sosyal medya hesaplarını aktif kullandığını ve dünyadan kripto para gelişimlerini sık sık takipçilerine duyurduğu da görülüyor.

Güvenilirlik

Coiny, merkezi Kadıköy olan bir şirket. Yönetici kadrosu, şirketin kurucusu ve daha birçok bilgi de sitenin hakkımızda bölümünde yer alıyor. Kağıthane’de de bir şubesi bulunan Coiny’nin kağıt üzerinde ciddi bir sorunu olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gelişimini sürdüren ve kullanımı kolay olan Coiny hakkında en ufak bir olumsuz yorum da bulunmuyor. Diğer yandan zaten şirketin CEO’su olan Ayberk Kuday sık sık ekonomi kanallarına katılıp Coiny.io’dan bahsediyor. Şeffaf davranan çoğu kuruluş gibi Coiny.io’nun da kullanıcılarına sorun çıkarmayacağı görüşündeyiz.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Coiny.io’ya bağlanan biri direkt olarak ana sayfanın ortasında hemen kayıt ol ve giriş yap butonlarını görecek. Bu butonlardan hemen kayıt ol butonuna tıkladığınızda saniyeler içerisinde siteye üye olma şansı yakalayacaksınız.

Coiny’nin üyelik formunda büyük bir sürprizle karşılaşmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Site, birçok kripto para borsasında olduğu gibi ad, soyad, e-mail adresi, cep telefonu numarası ve şifreyi sizlerden talep ediyor. Bu bilgileri eksiksiz girmenizin ardından Coiny üyesi olarak kripto para ticaretine başlayabilirsiniz.

Bitcoin Satın Alma

Coiny’nin yenilikçi bir kripto para borsası amacıyla piyasaya giriş yaptığından bahsettik. İşin aslın diğer kripto para borsalarından tasarım dışında çok büyük bir farkları bulunmuyor. Ödeme yöntemlerinde de bu durum hissediliyor. Siteden Bitcoin satın almak için sitedeki TL hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Bunun için kripto para transferleri dışında iki farklı yöntem karşınıza çıkıyor. İlk yöntem, hemen hemen her sitede olan Banka Havalesi. Diğer yöntem ise son dönemin popüler online cüzdanı Papara. Bu iki yöntemle sitedeki hesabınıza yatırım yaptıktan sonra Bitcoin satın alma işlemine geçiyorsunuz.

Kolay satın al ekranına geçiş yaptığınızda sadece rakam giriyor ve işlemi onaylıyorsunuz. İşlem onaylandıktan sonra Bitcoin satın almış oluyorsunuz.

Bitcoin Satma

Bitcoin satma işlemi yapmak da çok zor değil. Sitedeki Bitcoin sayfasına giriş yaptıktan sonra Bitcoin’i dönüştürmek istediğiniz para birimini seçiyorsunuz ve işlemi onaylıyorsunuz. Böyle Coiny hesabınızda TL bulunmaya başlıyor.

Hesabınızdaki TL’yi kişisel hesabınıza çekmek içinse Banka Havalesi yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem için belirlenen minimum çekim miktarı 100 TL. Ortalama çekim işlemi ise 15 dakika içinde sonuçlanıyor. Diğer yandan mesai saatleri dışında yapacağınız çekimler için 1 gün beklemek durumundasınız.

Yorum Yap