Digilira

digilira kripto para cüzdanıDigilira, 2017 yılında komisyonların can sıkıcı boyuta ulaştığı dönemde hizmete girmişti. Komisyonsuz bir şekilde yatırım imkanı sunan Digilira, Bitcoin dışında alt coinlere de yer veriyor. Sitede Zcash, Litecoin, Ethereum gibi kripto paraları da satın alabilirsiniz. BTC dışında LTC ve ETH artık bir çok sitede bulunsa da özellikle Zcash alım satımlarına meraklı iseniz Türkçe başka aracı cüzdan bulmakta zorlanabilirsiniz.

Digilira ve daha birçok Bitcoin borsası hizmetlerine son sürat devam ediyor. Bu siteler arasındaki farkı ise çok ufak tefek özellikler belirliyor. Büyüyen Bitcoin alım satım aracılığı pazarından Digilira da kendine düşen payı almaya çalışıyor. Peki Digilira güvenilir mi? Digilira’dan nasıl Bitcoin satın alabilirim gibi soruların yanıtlarını sizler için vermeye çalıştık.

Güvenilirlik

Digilira güvenilirlik konusunda net açıklamalar yapmış. Şirket, Digilira Teknoloji A.Ş’nin biri ürünü ve merkezi Eskişehir. Türkiye’deki yasalara karşı sorumlu olduğunu belirten Digilira, vergi numarasını da şeffaf bir şekilde paylaşmış. Bu sayede sitenin güvenilir olduğu sonucuna ulaşabiliyoruz.

Digilira hakkında Bitcoin forumlarında yapılmış onlarca yorum bulunuyor. Diğer Bitcoin borsaları kadar ünlü olmayan site hakkında olumsuz yorumların olmadığını görüyoruz. Bu sayede sitede sorun yaşamayacağınızı ve güvenle alışveriş yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Daha önce BTC Türk, Koinim, Bitturk gibi sitelerde hesap açtıysanız Digilira’nın üyelik formu hakkında bir fikriniz olacaktır. Son derece sade bir üyelik formu üzerinden siteye saniyeler içinde üye olabilirsiniz.

Siteye bağlandığınızda otomatik olarak üyelik formu karşınıza çıkacak. Ad, soyad, TC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ve şifre belirledikten sonra siteye üye olabiliyorsunuz. Ancak çoğu Bitcoin borsası gibi siteye üye olmanız para yatırabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kimlik belgelerinizi ve benzeri belgeleri göndermenizin ardından site para yatırmanıza izin veriyor. Belge onaylanma süresi çok uzun sürmediği için bu noktada bir problemle karşılaşmayacağınızı tahmin ediyoruz.

Bitcoin Satın Alma

Bitcoin satın alabileceğini güvenilir sitelerden biri olan Digilira, sadece Banka Havalesi ile yatırım kabul ediyor. Siteye yatırım yapmak için sitenin banka hesaplarına günün her saati yatırım yapabiliyorsunuz. İşlemler 15 dakika içinde sonuçlanıyor.

Siteye para yatırdığınızda hesabınıza Bitcoin otomatik olarak yansıtılmıyor. Herhangi bir internet sitesine para yatırmış gibi kendinizi düşünebilirsiniz. Daha sonrasında siteye yatırdığınız para ile site üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Burada Bitcoin, Zcash gibi kripto paraları güncel kura göre saniyeler içinde satın alabiliyorsunuz. Aynı şekilde Bitcoinlerinizi de sitede koruyabilirsiniz.

Bitcoin Satma

Bitcoin alışverişinizde güvenilir siteler oldukça önem arz ediyor. Paranızın kalmayacağını bilerek alışveriş yapmak kendiniz güvende hissetmenizi sağlayacak. Digilira da böyle bir site.

Digilira’daki Bitcoinlerinizi bozdurmak istiyorsanız ilk önce bu Bitcoinleri TL’ye çevirmeniz gerekiyor. Bu çevirim işlemini güncel kura göre yaptıktan sonra Digilira hesabınızdaki Bitcoinler yerine Türk Lirası’nı karşınızda buluyorsunuz. Bu paraları da EFT yoluyla kişisel hesabınıza çekebilirsiniz. İşlemler çekim yaptığınız gün içerisinde hesabınıza yatıyormuş. Mesai saatleri dışında çekim yaparsanız bu sefer bu para ertesi gün hesabınıza geçiyor. Genel anlamda diğer Bitcoin borsalarıyla aynı hizmeti veren Digilira’da sorun yaşamadan alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yorum Yap