Coinbase

coinbase bitcoin al sat sitesiKripto paralar son dönemde herkesin ilgisini çekiyor. Bu kripto paraları alabileceğiniz ve saklayabileceğiniz yerlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Coinbase dünyaca ünlü bir Bitcoin cüzdanı olarak hizmet veren sitelerden biri. Türkiye odaklı çalışmayan ama Türkiye’deki Bitcoin meraklılarına da hizmet sunan şirketin tüm hizmetlerine göz atacağız.

Coinbase, İngilizce ve İspanyolca olarak hizmet veriyor. İspanyolca hizmet verilmesinin de Amerika’nın bazı eyaletlerinde İspanyol nüfusun oldukça fazla olmasına bağlıyoruz. Avrupa’da İngiltere başta olmak üzere Amerika ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde de alım satıma izin veriyor. Şirketin güvenilirliğini, nasıl Bitcoin alabileceğinizi, sitede hesap açmayı sizler için inceledik.

Güvenilirlik

Coinbase Amerika merkezli bir Bitcoin cüzdanı. Şirket, gerekli tüm bilgileri paylaşarak akıllarda hiçbir soru işareti bırakmamış.

Normal şartlarda bir şirketin güvenilir olarak adlandırılması için lisans bilgilerini paylaşması gerekiyor. Türkiye odaklı çalışan Bitcoin cüzdanlar ise buna pek de önem vermiyor. Sadece bankacılık yasalarına karşı sorumlu olduklarını belirten bir açıklama ile bu bölümü geçiştiriyorlar. Coinbase ise Amerika’nın her eyaletinden farklı farklı finansal lisanslar almış. Bu lisansların tamamını sitede kontrol edebilirsiniz. Bu denli şeffaf davranan sitede herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz de yok denecek kadar az.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Siteye daha önce üye olduysanız siteye bağlanır bağlanmanız hesabınıza giriş yapacağınız ekran çıkacak. Buradan şifrenizi ve e-mail adresinizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Sitenin üyelik formu ise sağ üst köşede bulunuyor.

Genel olarak Bitcoin cüzdanların kullanıcıları gereksiz bilgilerle yormadığı görülüyor. Coinbase de birkaç temel bilgi dışında Bitcoin satın almak isteyenleri yormamış. Site sizlerden ad, soyad, e-mail adresi ve şifre bilgisi istiyor. Böylece Coinbase’de Bitcoin satın almanın ilk adımını atıyorsunuz.

Bitcoin Satın Alma

Türkiye’de BTC Türk, Coinex, Koinim gibi sitelerden Bitcoin aldıysanız Coinbase sistemine kısa sürede alışacaksınız. Temelde her şey diğer Bitcoin cüzdanlarla aynı.

Siteye üye olup hesabınıza giriş yaptığınızda bir cüzdan oluşturuyorsunuz. Buraya Avrupa’daki Bitcoin alıcıları Banka Havalesi yöntemi ile para yatırabiliyorlar. Burada Euro olarak paranızı yatırmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu şekilde incelemelerin ardından hesabınıza para yansıtılıyor. Hesabınızdaki para ile Bitcoin satın al kısmına giriş yaparak bütçenize uygun bir Bitcoin satın alabilirsiniz. İşlemlerin Türkiye odaklı çalışan Bitcoin cüzdanlara nazaran biraz daha uzun sürdüğünü söyleyebiliriz.

Bitcoin Satma

Bitcoin satın alma işleminde diğer Bitcoin cüzdanlardan Coinbase’in bir farkı olmadığını dile getirdik. Aynı durum Bitcoin satma işleminde de geçerli.

Sitede yer alan Bitcoininizi ilk önce Euro’ya çeviriyorsunuz. Daha sonra Coinbase’deki bakiyenizi EFT yöntemiyle hesabınıza çekiyorsunuz. Burada da dikkat etmeniz gereken unsur Euro para biriminde bir hesabınızın bulunması. Böylece birkaç gün içinde paranız hesabınıza geçiyor. Son derece güvenilir olan Coinbase’de Bitcoin dışında Ethereum satma imkanınız da bulunuyor. Ethereum satmak için de aynı yolu izleyebilirsiniz.

Yorum Yap