Coinex

coinex bitcoin al sat sitesiTürkiye’de Bitcoin alıp satabileceğiniz yerlerin sayısı Bitcoin’in biraz daha popüler olmasıyla artış gösteriyor. 2017 yılında Türkiye’de www.coinex.com.tr adresiinde hizmet vermeye başlayan Coinex de bunlardan biri. Siteden yasal olarak Bitcoin alıp satabiliyorsunuz.

Site, diğer kripto paraların alım satımına izin vermiyor. Coinex hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sitenin güvenilir olup olmadığını, siteye nasıl üye olabileceğinizi ve benzeri konuları merak ediyorsanız sizleri yazımızın devamına alalım. Diğer kripto para alım satım sitelerinden ilk olarak com.tr’li alan adı ile ayrıldığını ve daha güven verici olduğunu peşinen belirtelim.

Güvenilirlik

Bitcoin cüzdanlar için en önemli özellik güvenilirlik. Eğer site güvenilir değilse bütün emekler boşa gidebilir. Diğer yandan genel olarak çoğu Bitcoin cüzdanların güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Coinex de bu bağlamda güvenilir olarak adlandırılabilir.

Bütün bunlarla birlikte elimizde herhangi bir bilgi bulunmuyor. Site, hangi şirketin ürünü veya benzeri bilgiler net bir biçimde paylaşılmamış. Site hakkında yapılan yorumların olumlu olması ise sitede sorun yaşamayacağınızı açıkça belli ediyor.

Sportsbet Üyelik

Hesap Açma

Bitcoin cüzdanların tamamı üye olurken sizleri gereksiz bilgilerle boğmuyor. Coinex sitesinin de üyelik formunun oldukça sade olduğunu görüyoruz. Ancak işlem yapmadan önce birçok Bitcoin cüzdanda olduğu gibi kimlik belgelerinizi siteye göndermeniz gerekiyor.

Siteye adım attığınız anda sitenin üyelik formu karşınıza çıkacak. Burada sağ üst köşeden hesap oluştur butonuna tıklayarak üyelik formuna adım atabilirsiniz. Ad, soyad, cep telefonu numarası, e-mail adresi ve şifre sizlerden istenen bilgiler. Daha sonrasında size gönderilen aktivasyon kodunu girerek siteden Bitcoin satın alma veya Bitcoin satma işlemlerine başlayabiliyorsunuz.

Bitcoin Satın Alma

Bitcoin satın alma işlemi birçok site ile aynı. Bu yüzden yeni bir Bitcoin cüzdan arayıp soluğu Coinex sitesinde alanlar çok da zorlanmayacaklar. Üye olup kimlik belgelerinizi de onaylattıktan sonra Bitcoin satın alma işlemlerine başlıyorsunuz.

Site, sadece Banka Havalesi ile işlem kabul ediyor. Kredi Kartı veya benzeri yöntemlerle siteden Bitcoin satın alamıyorsunuz. Sitenin banka hesaplarına minimum 1.00 TL olarak yatırım yapabilirsiniz. Daha sonrasında bu yatırımlarınız Coinex hesabınıza TL olarak geçiyor. İşlem süresi 15 dakika olarak belirtiliyor. 7/24 müşteri destek hizmeti ile sorularınıza hızlı yanıt bulabiliyorsunuz. Bu paralarla da siteden Bitcoin alıp burada saklayabiliyorsunuz. İşlemlerin son derece kısa sürmesi Bitcoin satın almayı düşünenleri Coinex’e yönlendiren en önemli unsur.

Bitcoin Satma

Sitede koruduğunuz Bitcoinleri aynı Türk Lirası ile yatırıp Bitcoin’e dönüştürdüğünüz gibi Türk Lirasına dönüştürebilirsiniz. Daha sonra da siteden Bitcoinlerinizi banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Sitede 1 BTC aldığınızı varsayalım. Coinex’te bu BTC’yi sakladınız ve günün birinde bu BTC’yi Türk Lirasına dönüştürmeye karar verdiniz. Bitcoin sat kısmından sitedeki Bitcoininizi Türk Lirasına dönüştürebilir ve bu miktarı Banka Havalesi yöntemiyle hesabınıza çekebilirsiniz. İşlemler ortalama 6 saat içinde sonuçlanıyor. Burada belirlenen üst limit günlük 100.000 TL. Güvenilirliğini kullanıcı yorumlarından geçer not alarak ispatlayan Coinex’te sorunsuz bir şekilde işlem yapabileceğinizi düşünüyoruz. Kısa sürede Bitcoin alıp satmak isteyenlerin yeni adresi Coinex olmalı.

Yorum Yap