Bwin 5 Alman Kulübüyle Anlaşma İmzaladı

Bwin 5 Alman Kulübüyle Anlaşma İmzaladıDünyanın birçok ülkesinde hizmet veren Bwin, Almanya’daki etkinliğini 5 kulüple anlaşma imzalayarak genişletti. Bwin, yeni sezonda Union Berlin, St Pauli, Dynamo Dresden, Borussia Dortmund ve Köln’ün sponsoru olarak hizmet verecek.

Bir dönem Real Madrid başta olmak üzere Avrupa’nın birçok büyük kulübüyle anlaşma imzalayan Bwin, yeni sezonda gözünü Almanya piyasasına dikti. Bu bağlamda sponsorluk anlaşmalarını arttıran site, 2023/24 sezonu sonuna kadar 5 Alman kulübüyle anlaşma imzaladı.

Bwin’in Bundesliga’dan 3, 2. Bundesliga’dan ise 2 kulüple anlaşma imzaladığı görüldü. Şampiyonluk adaylarından Borussia Dortmund, geçtiğimiz sezonu kusursuz geçiren Union Berlin ve 2020/21 sezonunda hayal kırıklığı yaratan Köln Bwin’in Bundesliga’dan sponsorları. 2. Bundesliga’dan ise St Paulu ve Dynamo Dresden Bwin markasına sponsoruları arasında yer verecek.

Kulüpler Anlaşmadan Memnun

Bwin’in sponsorlarından Köln ve Borussia Dortmund yeni anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Köln yöneticilerinden Alexander Wehrle, şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki üç yıl boyunca Bwin’in bahis ortağı olarak yanımızda olmasından çok memnunuz. Birlikte çalışarak birçok yeniliğe imza atacağız. Bu yolda birlikte devam edeceğimiz için çok mutluyuz.”

Borussia Dortmund yöneticilerinden Carsten Cramer de anlaşmanın kendilerine katkı sağlayacağını belirtti.

“Bwin’e bize güvendikleri için teşekkür ederiz. Halen iki markanın mükemmel uyum içinde olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli ortaklık kurduğumuz için mutluyuz.”

Bwin Eski Günlerine mi Dönüyor?

Bir dönemin spor sektöründe sponsorluk rekorlarını kıran Bwin, daha sonra kademe kademe küçülmüş ve piyasada sıradan bir site haline gelmişti. Son dönemde tekrar güçlenen Bwin, neredeyse her pazarda kendine yer bulmuş durumda.

DFB ile Almanya Kadınlar Futbol Ligi ve 3. Lig için anlaşan Bwin, Almanya’dan 5 kulüple anlaşarak ülkede dikkat çekti. İspanya’da da birtakım anlaşmaları bulunan Bwin’in İngiltere piyasasına da adım atması durumunda eksik parçayı tamamlayacağına inanılıyor.

Türkiye’de hizmet vermeyen ve geçtiğimiz yıllarda canlı maç yayınlarıyla dikkat çeken Bwin’in Türkiye’de yasal bir düzen olması ve serbest piyasaya geçilmesi durumunda ülkemizde de aktif olabileceği tahmin ediliyor.

Etiketler:

Yorum Yap