EOS Tabanlı Sosyal Medya Platformu Voice Ağustos’ta Hizmete Giriyor

EOS Tabanlı Sosyal Medya Platformu Voice Ağustos'ta Hizmete GiriyorTemmuz ayında testlere başlayan EOS tabanlı sosyal medya platformu Voice, Ağustos ayında kısmi olarak açılacağını duyurdu.

Türkiye’de internet ve sosyal medya kısıtlamaları konuşuladursun dünyada farklı yönde gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda EOS tabanlı sosyal medya platformu olarak insanların karşısına çıkacağını duyuran Voice özelinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Temmuz ayında beta testlere başlayan sosyal medya platformu, Ağustos ayında kısmi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Herkesin Platformu Kullanması Zaman Alacak

Ağustos ayında hizmete girmeye hazırlanan Voice’un beta versiyonunu sınırlı sayıda kişi kullanabiliyordu. Platformun CEO’su Salah Zalatimo’ya göre, kayıtlar 15 Ağustos tarihine kadar beta testlerine katılan kullanıcıların davet edebileceği kişilerle gerçekleştirilecek. Yani herkesin platformu kullanması zaman alacak ve kayıt süreci adım adım ilerleyecek.

6 Haziran tarihinde bir tweet atan Zalatimo, kullanıcıların büyük teknoloji şirketlerinden kontrolü geri alma zamanının yaklaştığını açıklamıştı.

”Sonbaharda Platformu Başlatmayı Hedefliyoruz”

Zalatimo, yaptığı paylaşımda sosyal medyayı büyük şirketlerden geri alınması gerektiğini belirtti.

“Bu sonbaharda platformu başlatmayı planlıyoruz ama artık daha fazla bekleyemeyiz. Şimdi büyük teknoloji sektöründen sosyal medyayı geri almamız gerekiyor. Böylece startup’ların yaptığını yapmış olduk.”

Spam Kullanıcı Olmayacak

Voice platformunun önemli bir unsuru, kullanıcıların kaliteli içerik yayımlamaları karşılığında Voice token ile ödüllendirilmeleri.

Bununla birlikte, platform EOS ana ağında değil, ağın özel bir sürümünde çalışıyor. Platformun SSS bölümü, platformun arka ucuyla ilgili aşağıdaki açıklamaları sunuyor.

“Voice, güvenilir ve şeffaf sosyal etkileşimleri teşvik etmek için açık kaynaklı EOSIO protokolünü ve Blockchain teknolojisinin doğal özelliklerini kullanır. Platform ayrıca, oluşturulan her hesabın gerçek, yaşayan bir kişiye ait olduğunu, yani bot veya spam hesabı olmadığını doğrulamak için en gelişmiş biyometrik kimlik doğrulama teknolojisini kullanır.”

Etiketler:

Yorum Yap