Coinbase NBA’in Yeni Sponsoru Oldu

Coinbase NBA’in Yeni Sponsoru OlduDünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, NBA’in yeni sponsoru oldu. Anlaşma NBA, WNBA, NBA G League, NBA 2K Ligi ve ABD maçlarını kapsıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, popülerliğini arttırmak adına özel sponsorluk anlaşmalarına imza atıyor. Coinbase’in dikkat çeken anlaşmalarından biri geçtiğimiz günlerde NBA ile imzalandı. NBA’in yeni sponsoru olan Coinbase, bundan böyle NBA maçlarında boy gösterecek. Bunun yanında WNBA, NBA G-League ve NBA 2K Ligi maçlarından da Coinbase markası basketbolseverlerle buluşacak. Ayrıca ABD basketbol takımının karşılaşmalarında da Coinbase’in sponsor olacağı duyuruldu.

”NBA’in Dünya Çapındaki Hayranlarıyla Etkileşime Gireceğiz”

Ses getiren anlaşmayla ilgili Coinbase cephesinden Kate Rouch açıklamalarda bulundu. Ortaklığın kendilerine büyük bir katkı sağlayacağını belirten Rouch, NBA hayranlarıyla buluşmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

“NBA, dünyanın dört bir yanında hayranı olan bir spor organizasyonu. Bizler de bu organizasyona dahil olduğumuz için çok mutluyuz. NBA’in dünya çapındaki hayranlarıyla etkileşime gireceğiz. NBA hayranlarını konuk etmek için sabırsızlanıyoruz.”

NBA Kripto Para Sektörüne İlgi Duyuyor

Birçok organizasyon, şirket ve hatta ülke kripto para dünyasının yakınında konumlanmaya gayret gösteriyor. NBA de bu organizasyonlardan biri. Dünyanın dört bir yanında hayran kitlesi olan NBA, Coinbase anlaşmasının hemen öncesinde NFT dünyasına adım atmıştı. Dapper Labs ile yapılan anlaşmanın devamının geleceği tahmin ediliyordu. Nitekim öyle de oldu. Coinbase ile anlaşan NBA’in önümüzdeki dönemlerde benzer anlaşmalara imza atması bekleniyor.

Kripto para sektörüne adım atan ve bu alanda sponsorluk anlaşmaları imzalayan tek organizasyon NBA değil. Geçtiğimiz haftalarda MLB de kripto para dünyasına adım atmıştı. FTX ile anlaşma imzalayan MLB’nin bu anlaşması NBA’in Coinbase ile anlaşmasını bir hayli andırıyor.

NBA ekiplerinden Miami Heat de geçtiğimiz günlerde FTX ile bir anlaşma imzaladı. Maçlarını artık FTX Arena’da oynayacak olan Miami Heat, kripto sektöründe benzer anlaşmalara devam edeceğe benziyor.

NBA ve MLB’nin ardından farklı organizasyonların da kripto para sektörüne adım atmaları ve bu sektör özelinde önemli anlaşmalar imzalamaları bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Yap