Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin Şeklinde Alacak

Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin Şeklinde AlacakKripto paraların yavaş yavaş hayatın içine entegre olduğunun kanıtlarından biri Belçika’da ortaya çıktı. Belçikalı milletvekili maaşını Bitcoin şeklinde alacağını ve bunun diğer milletvekillerine teknolojiyi yakalama konusunda ilham kaynağı olacağına inandığını açıkladı.

Kripto paralar artık hayatın her alanında aktif şekilde kullanılıyor. Dünyanın önde gelen şirketlerinden bazıları ödemeleri kripto paralarla kabul ederken, bazıları da bu sektöre ciddi şekilde yatırım yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer de maaşını Bitcoin şeklinde alacağını duyurarak çağa bir bakıma ayak uydurdu.

Diğer Milletvekillerine İlham Kaynağı Olacak

Yerel medya kuruluşu Bruzz‘un haberine göre Brüksel milletvekilinin aylık 5.500 avroluk maaşı, kripto para borsası Bit4you aracılığı ile Bitcoin‘e çevrilecek. Hümanist Demokrat Merkez Partisi’ni (CHD) temsil eden milletvekili Beukelaer, maaşını Bitcoin ile alarak bölgedeki diğer politikacılara yeni gelişen teknolojiye benzer bir ilgi göstermeleri için ilham kaynağı olmayı amaçladığını belirtti.

Belçika’nın Kripto Para Endüstrisinde Söz Sahibi Olması İçin Geç Değil

Bitcoin ile maaş alacağını söyleyen New York Belediye Başkanı Eric Adams ve ABD politikacılarının kendi eyaletlerini, şehirlerini bir Bitcoin merkezi yapmak için nasıl çalıştıklarını örnek gösteren Beukelaer, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin merkezi haline getirmek için üç maaşını Bitcoin ile alacak. Brüksel ve Belçika’nın kripto para birimi endüstrisinde lider bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum.”

Göreve geldikten sonra ilk üç maaşını Bitcoin ile alacağının sözünü veren New York Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde ilk maaşını Coinbase aracılığı ile Ethereum ve Bitcoin şeklinde almıştı.

Türkiye Sektörü Tanıma Aşamasında

Türkiye’de ise kripto paralarla ilgili vergi alınması gündemde. Ortaya çıkan haberler küçük yatırımcıdan vergi alınmayacağını düşündürtse de halen konuyla ilgili şüpheler mevcut. Öte yandan Türkiye’de bir politikacının kripto paraları öne çıkarmak için bir hamle yapmasına ise epey süre var. Zira yapılan açıklamalar halen sektörün tam anlamıyla tanınmadığını yatırımcılara düşündürtüyor.

Etiketler:

Yorum Yap